Chlorella

3 g (jedna čajová lžička) chlorelly se rovná 36 g bílkovin přijatých z hovězího masa… .

Váže na sebe těžké kovy, pesticidy a karcinogeny a bezpečně je odstraňuje z těla. Látky v ní obsažené působí proti nádorům a posilují imunitu.

Chlorella je považována za nejvíce tonizující a nejšetrněji čistící ze všech mikrořas. Je užitečná pro posilování růstové aktivity u dětí, udržování zdraví v pokročilém věku, léčbu zranění.

Z pohledu čínské medicíny nám chlorella vyživuje jin, krev a podporuje tvorbu životní energie. Nástup účinku je velmi pozvolný, v počátku téměř neznatelný. V dlouhodobějším horizontu však působí velmi jemně a vyváženě. Chlorellu využíváme při preventivním podávání jako prostředek k plynulému vzestupu energie. Posiluje imunitu, má protivirový účinek, který zefektivňuje léčbu virových a plísňových onemocnění.

Prospívá při léčbě poruch spojených s nevyváženou hladinou cukru v krvi tj. cukrovka, hypoglykemie, manické deprese. Nervové onemocnění jako - Alzheimerovy choroby, ischiasu, ochrnutí, záchvatů, roztroušené sklerózy, nervozity a dalších nervových poruch.

Chlorella má větší obsah mastných kyselin než ostatní mikrořasy, což působí očistně na tepny, předchází jejich kornatění a snižuje hladinu cholesterolu.

Doplňováním kyselin RNA A DNA řídí obnovu, růst a opravu buněk, které nám s věkem, nedostatečným pohybem, nezdravým jídelníčkem, okolním znečištěním a stresem ubývá.

Chlorelový růstový faktor podporuje hlavně normální růst, aniž by stimuloval chorobné procesy jako je růst nádorů!

Bio chlorella má ze všech rostlin nejvyšší obsah chlorofylu, proto voní i chutná po trávě. K výrobě u kvalitních řas je použit 100 % čistý chlorelový prach, bez plniv a pojiv, která by řasu ředila proto "čím zelenější tím kvalitnější". Chlorella je velká cca 6 mikrometrů a lze ji sklízet pomocí spec. odstředivé technologie což se pak odráží na její ceně.

Řasu je také dobré doplnit o mladý ječmen o kterém si povíme v dalším článku. V případě zájmu mohu poradit s výběrem vhodných mikrořas v BIO kvalitě a pomohu i s úpravou vašeho jídelníčku. Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.