Vyšetření dle principů TČM

je důležitou součástí správné terapie. Pro pochopení zdravotního stavu a nalezení vhodného léčebného postupu je diagnostika nezbytná. Bez ní bychom jen těžko mohli pochopit souvislosti zdravotních obtíží. Né vždy jsme ale schopni příčinu potíží nalézt hned po první návštěvě, zdravotní stav se během terapie vyvýjí a je potřeba mít trpělivost. 

Jak to probíhá?

Diagnostika je metoda, která spočívá v pozorování, naslouchání a dotazování. Dále probíhá vyšetření jazyka a pulzu. Často také využívám diagnostiku pohmatem, kde palpací meridiánů zjistím kde se nachází například plnost, prázdnota nebo stagnace. 

První návštěva při vstupním vyšetření trvá 90-120 minut, kde se vzájemně poznáme, sdělíte mi vaše potřeby, sepíši si základní informace a provedeme vhodné ošetření. Každé další ošetření trvá přibližně 60 minut.

Mým cílem je Vám pomoci od akutních problémů a najít jejich příčinu, kterou společnými silami vyřešíme. Podíváme se také na Vaše stravovací návyky a vysvětlíme si, které potraviny jsou pro vás vhodné a které Vám prospívají. 

Mezi metody ošetření patří

-       stimulace akupunkturních bodů

-       tuina masáže

-       akupresura

-       baňkování

-       moxování

-       guasha

-       dietetika

-       houbová a bylinná výživa

Zastavte se za mnou do ordinace na ulici Raisova, 2 zastávky od Campus square. Pokud Vám to Váš zdravotní stav neumožňuje, je možné se domluvit na diagnostice i u Vás doma.

Ceník

vstupní vyšetření 90-120 minut 1500 Kč
další ošetření 60 minut 1000 Kč