Co mě přivedlo k tradiční čínské medicíně?

V dětství jsem trpěl na ekzémy, na které jsem dostával všelijaké mastičky, vodičky, nic ale z toho nepomáhalo.. později se k tomu připojila ještě senná rýma, sezónní alergie a také alergie na kočky a psy, která později přerostla do astmatu.. Jediné řešení pro mě tehdy bylo užívání léků, které sice potlačilo alergické příznaky, ale nevyřešilo kořen problému.. 

Na alergologii mi řekli, že se s tím nic dělat nedá a ať se zbavím kočičky jinak se mě stav bude dále zhoršovat.. S tím jsem se ale nechtěl smířit a věřil jsem, že najdu způsob, jak se z alergie vyléčit. 

Aby toho nebylo málo, často mě obtěžovaly bolesti žaludku, po jídle jsem býval unavený a život mi znepříjemňovaly migrény, které se objevovaly 2-3x do týdne.. Jedinné řešení a rady doktorů byly opět užívání léků na potlačení bolesti - vrcholku problému.

Protože jsem nesouhlasil s konvenční "léčbou" začal jsem hledat pomoc v bylinkách a medicinálních houbách. Když jsem poprvé ucítil jejich léčivou sílu, rozhodl jsem se, že se chci dozvědět víc a přihlásil se do studia tradiční čínské medicíny, která se stala mojí vášní a posláním pomáhat druhým lidem na jejich cestě k uzdravení. 

S čím nám může čínská medicína pomoci?

Nahlíží na člověka jako na celek, kterého terapeut vede zpět k harmonii a rovnováze. Mezi metody úspěšné terapie patří zdravá strava, fytoterapie, akupresura, akupunktura a pohyb. Zároveň nás učí poznávat sebe sama, pochopit naši konstituci, co nám prospívá a zkvalitňuje život. 

Mezi nejčastěji řešené obtíže patří bolestivá menstruace, špatné trávení, vyměšování, bolesti hlavy, svalů, kostí, sezónní alergie, astma, slabá imunita, časté nachlazení a mnoho dalšího.

ja.jpg

Úspěšná terapie a zbavení se obtíží spočívá hlavně ve spolupráci. Bylinky, houby nebo i akupunktura nám může na nějaký čas pomoci, ale aby si člověk harmonický stav udržel na trvalo, je potřeba pochopit, co nerovnováhu způsobilo a změnit některé návyky životosprávy.

Jirka doma ctverec

V pohodlí Vašeho domova

Pro velký zájem o masáže do domu, jsem se rozhodl vyjít vstříc i Vám, kterým zdravotní stav nedovoluje zastavit se za mnou do ordinace. 

Výhodou je, že můžete zůstat doma v teple a nehrozí Vám riziko napadení větrem ani chladem. To si můžeme představit jako ofouknutí odhaleného krku, které je tak časté.

Na Krku se totiž nachází tzv. "brána větru", je to místo kudy vítr nejčastěji vstupuje do těla a způsobuje například bolesti hlavy nebo zatuhlou šíji.

Vychutnejte si tedy masáž doma a nechejte doznít účinky terapie třeba s hrnkem dobrého čaje.

Vzdělání

 • akreditovaný masérský kurz na škole Inprov v Brně
 • základy TČM na 1.škole tradiční medicíny v Praze
 • 3-leté studium akupunktury  
 • studium čínských masáží Tuina
 • workshopy
   • nachlazení - využití bylin  
   • stagnace čchi
   • ušní akupunktura - Aurikuloterapie
   • bolesti bederní páteře
   • dornova metoda
   • Mykoterapie - využití léčebných účinku hub v terapii, prevenci, nemocech

Certifikovaný masér 

yin-yang-solid.svg

Harmonie těla mysli a duše

Čínské masáže Tuina