Proč je důležité ošetřovat jizvy a jaké jsou možnosti?

Kde je jizva, tam dochází k narušení přirozeného toku Qi a krve. Tělo má samozřejmě úžasné samoléčebné schopnosti, ale to do jisté míry závisí na našem životním stylu, stravování a zdravém pohybu. Je dobré, abychom vhodnými způsoby pomohli obnovit správný tok energie. Jizvy se obecně doporučuje mazat olejem, dobrý je například třezalkový, který má antimikrobiální účinky a regeneruje poraněnou pokožku.

Jizvy se obecně doporučuje potírat olejem

dobrý je například třezalkový, který má antimikrobiální účinky a regeneruje poraněnou pokožku. 

Další možností je ošetření akupunkturou, která má dle mých zkušeností úžasné výsledky. Pokud není jizva stará (myšleno v řádech několika let), akupunktura dokáže pomoci s obnovením toku energie v místě poranění. Pomocí jehel je do místa přivedena Qi a krev, tělo tak dostane informaci, aby se poraněné místo zprůchodnilo. Pocítíte to například tím, že jizva pár dní po aplikaci změkne, místo pod a kolem jizvy se vyplní a tok energie se obnoví. Platí pravidlo, že čím dříve se jizva ošetří, tím snadněji se zprůchodní.

Jizvy můžeme mít malé například po odstranění znamének, ale také velké po operaci, císařském řezu nebo úrazu. 

akupunktura jizvy

Po císařském řezu

je obzvlášť důležité, aby se jizva ošetřila, protože v místě řezu prochází důležité akupunkturní dráhy, které jsou přerušeny. Jedná se zejména o dráhu početí, velice důležitý meridián, který má vztah k děloze a menstruaci, ale také například dráha žaludku a ledvin, které jsou v těsné blízkosti.

Po císařském řezu se stává, že v místě sešití se svalstvo „nespojí“ a při dotyku je v místě jizvy cítit propadlina, přerušení. Aplikací jehel docílíme „vyplnění“ tkáně pod jizvou, celkového změknutí okolní tkáně a zároveň zpevnění hlubších svalových struktur, zvýší se elasticita podkoží, ale hlavně dojde k obnově funkcí přerušených meridiánů.

Pokud se chcete dozvědět více, můžete se objednat na konzultaci či terapii.

ošetření jizvy akupunkturou