Bolesti loktů a jejich léčba

Moderní medicína tento problém často nazývá jako „tenisový loket“ a hlavní příčinu onemocnění přikládá k přetěžování svalového úponu v oblasti lokte. Následkem je pak zánět v místě spojení svalu a kosti. Možnou příčinou je také problém v krční páteři. Bolest rozlišujeme na akutní (momentální přetížení při sportu nebo třeba štípání dříví) a na chronickou, která trvá nejméně 6 týdnů nebo déle.

Loket aku.jpg
Tradiční čínská medicína se na onemocnění lokte dívá tak, že nadměrným namáháním nebo zraněním dochází k narušení a oslabení toku  energie (čchi) v drahách, které vedou skrze loket. Tímto oslabením vzniká zúžení a tvoří se blokády, které se časem mohou změnit na stagnaci krve.
Zaměřuje se tedy na zprůchodnění meridiánů vedoucích skrze loket pomocí léčebných masáží Tuina, akupresury a akupunktury. Vhodné jsou také baňky pro hluboké uvolnění svalstva a „vytažení“ zánětu k povrchu. Celou terapii je dobré doplnit o bylinky, které také pomůžou s oživením toku čchi a krve.
Tenisový loket je relativně časté onemocnění, které dokáže znepříjemnit život a dlouhodobé přecházení bolesti může vést až k invaliditě.
Pokud vás trápí bolesti loktů, můžete se u mě objednat na terapii v Brně, 2 zastávky od Campus Square.