Jaké má voda účinky na naše zdraví?


Podle TČM posiluje oslabenou energii čchi a yin, ochlazuje prázdné horko z nedostatečnosti tělních tekutin a vylučuje horké toxiny ven z těla. Při zimomřivosti a oslabené yangové energii ledvin by se měla pít převařená voda. Oslabení lidé trpící nedostatkem si mohou vodu mineralizovat přidávím 1/8 čajové lžičky kvalitní soli na 4 litry vody.

Pití čisté vody je důležité

pro správné fungování těla a pomáhá nám například při zácpě, hubnutí, ledvinových kamenech a při bolestech hlavy. Čistá voda pomáhá k pročištění organismu, které je nezbytné při konzumaci velkého množství živočišných produktů a také pro lidi trpící dnou, různými druhy revmatismu a artritidou.

Voda z vlastní studny

může být velkou výhodou, pokud se nenachází v blízkosti míst chemického zemědělství nebo kde se pase dobytek. Povrchová voda se tu mísí se zbytky postřiků, hnojivy a zvířecími výkaly které se pak vsakují do země. Hlavními toxiny jsou dusičnany, které se ohříváním, mikrobiální kontaminací nebo kontaktem s určitými kovy přeměňují na karcinogenní dusitany.

Voda

Dalším problémem ve vodě může být chlór, který se používá k čištění vod ve větších městech. Chlór se ihned odpaří, když voda opustí vodovodní kohoutek, proto ji někdo nechává „odstát“ než ji začne pít.  Bohužel chlór ale vytváří s jakoukoliv organickou látkou přítomnou ve vodě chloroform – jedovatou a rakovinotvornou látku, která se z vody neodpaří.

 

Při pravidelné konzumaci chlóru dochází v lidském těle k likvidaci vitamínu E, zvyšuje se riziko vzniku cévních onemocnění a dochází ke zničení střevní mikroflóry.

Chlór se do těla vstřebává i přes pokožku a tak není vhodné dlouhodobé plavání v chlorované vodě (v bazénech), které může přispívat k rakovině kůže.

 

Účinným řešením úpravy pitné vody může být filtrační konvice s aktivním uhlím, která je dnes k dostání za dostupnou cenu.

Aktivní uhlí účinně absorbuje chlór ve vodě, organické sloučeniny, pesticidy, snižuje obsah těžkých kovů a jiných škodlivin nacházejících se v pitné vodě. Navíc upravuje chuť vody a mírně snižuje i tvrdost.

 

Dalším řešením může být reverzní osmóza, která je schopna přes osmotickou membránu odstranit veškeré toxiny, plyny, minerály a vytvořit tak téměř dokonale čistou vodu. Nevýhodou je zde ale vyšší cena.

 

Takto vyčištěnou vodu je dobré ještě energetizovat ponecháním den, dva na slunečném místě, ve skleněné karafě. Můžete k ní přidat i pár kamínků šungitu. 

 

Šungit je uhlíkový kámen, který na sebe váže těžké kovy, čpavek, ropné produkty, pesticidy, povrchově aktivní látky, chlór a další organické i anorganické látky. Ničí bakterie a obohacuje vodu o sodík, draslík, vápník, hořčík, další minerály a přírodní antioxidanty.

Celý proces vyčištění a energetizování vody trvá 24 hodin.